Mayo Seçerken Hangi Hususlara Dikkat Etmelisiniz?

Yazın seçim yapmakta belkide en zorlandığımız şeylerden biri mayo ya da bikini seçmektir. Kimimiz her yaz mayo ya da bikini giyer. Bu değişmezdir. Bazılarımız da hala ne giyeceğin de kararsızdır. Aslına bakarsanız içinizden ne geliyorsa onu yapmalısınız. Canınız ne isterse onu giyin. Eminim size çok yakışacaktır. Yine de kafamızda bazı soru işaretleri olabiliyor. Sonuçta farklı vücut tiplerine sahibiz. Bu gibi durumlarda dikkat edilmesi gereken bazı hususlar var. Bu hususlar size en uygun seçimi yapmanız için yardımcı olacaktır. Biz bu yazımızda sadece mayolar hakkında konuşacağız ancak siz diğer plaj giyim ürünlerimizi de merak ederseniz Pareo ve bikini hakkında konuştuğumuz yazılarımıza göz atabilir ve sizi plajın yıldızı yapacak ürünler satın alabilirsiniz. Öyleyse gelin birlikte size en yakışan mayoyu bulalım!
Klasik Mayo Çeşitleri
Klasik mayolar, teninizle bütünleşerek vücudunuzu sararlar. Oldukça hoş modellerdir. Bikiniler alt ve üst olmak üzere iki parçadan oluşurken mayolar tek bir parçadan oluşan modellerdir.
Straplez Mayo : Sırttan bağlanan, omuzların açık olduğu hafif dekolteli ve oldukça şık mayolardır.
Halter Mayo: Üst kısmı boyundan bağlamalı olan modellerdir.
Sportif Mayo: Tıpkı bir sporcu sütyeni gibi iki kalın askısı olan mayo modelleridir.
Etekli Mayolar: Fırfır ya da mini etekle alt kısmı süslenen modellerdir.
İpli Mayolar: Askıları boyundan bağlamalı ipler olan bu modeller de oldukça hoş bir görünüm sunar.
Farklı Mayo Çeşitleri
Mayokini: Mayo ve bikininin karışımı olarak tasarlanan mayolardır. Tıpkı bir mayo gibi tek parçadan oluşmalarına rağmen bikini gibi iki parça edası taşırlar. Bel kısmında derin dekolteler bulunan bu modeller de oldukça seksidir.
Tankini: İkiye bölünmüş bir mayo gibidir.Bikini gibi iki parçadan oluşurken karın kısmı açık olarak üretilmez. Tıpkı bir atlet gibi uzun modellerdir. Ancak alt kısmı bikini altına benzer. Oldukça hoş görünen mayolardır.
Mayo Seçerken Hangi Hususlara Dikkat Etmelisiniz?
Bazı hususlar vardır ki dikkat etmediğiniz takdirde keyif kaçırıcı bir hale dönebilir. Siz de tatilin keyfini çıkarmak ve plajda özgür olmak istiyorsanız aşağıda sıraladığımız maddelere özen göstermelisiniz.

  • Plajda renginizin koyulaşacağını unutmayın. Güneşin ufak müdehalesi mayonuzun renginden memnun olmamanıza neden olabilir.
  • Mayo satın almaya karar verdiyseniz size en uygun bedeni bulabilmek için öncesinde tıka basa yemek yememelisiniz. 
  • Seçtiğiniz mayonun içinde kendinizi özgür hissetmelisiniz. Sizi sıkan ya da rahatsız eden, hareketlerinizi kısıtlayan bir mayo almamak için eğilip kalkarak ufak bir kontrol yapabilirsiniz.
  • Göğüsleri sıkan mayolar tercih etmeyin. Bu durum tatilinizi biraz can sıkıcı bir hale getirebilir.
  • Açık renk mayolar sizi daha kilolu; koyu renk olanlar ise daha zayıf gösterecektir. Tercihinizi vücut tipinize göre ayarlayın.
  • Büyük göğüsleri saklamanın en iyi yolu üçgen bikini almamaktır. Aman! Böyle bir hataya düşmeyin.

Siz de bedeninizi bilmiyor ya da olma ihtimalini düşük buluyorsanız sitemizdeki beden tablosuna göz atabilirsiniz. Bu yaz plajın yıldızı kesinlikle siz olacaksınız!

1 den 14 e 14 (1 sayfa) ürün gösteriliyor