Külot Yapılarına Göre Külotlu Çoraplar

Büyük küçük her kadının günlük hayatta kullandığı kış mevsiminde harika elbiseleri kombinleyen müthiş giysi nedir? Cevap veriyorum; Külotlu Çorap. Sahiden o kadar kurtarıcı bir ürün ki... Tabi zorlukları da yok değil. Kalınlığına, rengine ve desenine göre değişebilen külotlu çoraplar etekler ve elbiselerle adeta bir armoni oluştururlar. Hatta kimi zaman bacakları çıplak halinden daha seksi gösteriyorlar. Oldukça fazla çeşiti olan külotlu çoraplar hakkında bilmeniz gereken bütün bilgileri bu yazımızda derledik. İşte size külotlu çorap giymenin el kitabı niteliğinde oluşturduğumuz bilgiler!
Modellerine Göre Külotlu Çoraplar
Düz Külotlu Çoraplar: Desensiz, oldukça sade ve şık bir görünüme sahiptirler.
Desenli Külotlu Çoraplar: Puantiyeli, çizgili, gül motifli, kalpli ve daha nicesi desenlerle üretilmiş külotlu çoraplardır.
Fileli Külotlu Çoraplar: Oldukça seksi gösteren bu modeller geniş file, örümcek file gibi kendi aralarında da ayrılırlar.
Termal Külotlu Çoraplar: Özellikle kış aylarında kadınların 1 numaralı tercihi olan bu çoraplar bacaklarınızı sıcak tutar.
Baskılı Külotlu Çoraplar: Yine farklı desenlerde ve renklerde baskıyla üretilen bu çoraplar gösterişliliğiyle ön plana çıkan modellerdir. 
Külot Yapılarına Göre Külotlu Çoraplar
Şeffaf Külotlu Çoraplar: külodu ve bacak kısmı aynı kalınlıkta olan modellerdir. Özellikli mini etek ya da elbise giyildiğinde tercih edilmelidir.
Külodu Dayanıklı Çoraplar: Bu modellerde külodun denyesi bacak kısmının denyesine göre daha kalındır. Giyilen kıyafetlere göre tercih edilmelidir.
Parlaklıklarına Göre Külotlu Çorap Çeşitleri
Mat: Adından da anlaşılacağı gibi oldukça koyu ve opak çoraplardır. Bu çoraplar bacaklarınızı pürüzsüz gösterecektir.
Parlak: Saydam çoraplardır. Parlaklık sayesinde bacakların ipeksi ve hoş görünmesini sağlar.
Ultra Parlak: Islak ve parlak bir görünüm veren tayta da oldukça benzeyen çoraplardır.
Külotlu Çorapların İncelik Ölçüleri
Külotlu çoraplar DEN adı verilen bir birimle ölçülürler. DEN ölçüsü ne kadar küçükse çorap o kadar ince; ne kadar büyükse çorap o kadar kalındır.
Külot Dikişine Göre Çoraplar
Overlock (yuvarlak dikiş) ve flatlock (düz dikiş) olmak üzere iki çeşittirler. Düz dikişli çoraplar özellikle dar modellerde kullanılır sebebi yuvarlak dikişli çoraplara nazaran dikiş izini belli etmemesidir.
Hangi Bedenim?
Külotlu çorap alırken kafa karıştıran durumlardan biri de doğru bedeni bulmaktır. Artık bu konuda kafanızda bir sor işareti kalmayacak bize güvenin. Aşağıdaki tabloya bakarak siz de bedeninizi öğrenebilir bu sayede deneme şansımızın olmadığı bu ürünleri gönül rahatlığıyla sitemizden sipariş edebilirsiniz.
Numara        1                 2                 3                 4                 5
Beden            S                M                 L                XL              XXL
Kilo             40-60         45-70         50-80         85-95          95-105
Boy           145-165     155-170    155-185     160-190     165-190
Çeşitlerine göre ayrılan külotlu çoraplar giyilen elbise,etek ya da pantolonların duruşlarını etkileyecektir. Özellikle Dar kıyafetlerde dikiş izleri, kısa kıyafetlerde ise külot kalınlığı fark yaratacaktır. Artık külotlu çoraplarınızı nasıl seçeceğinizi bildiğinize göre sitemizden külotlu çorap modellerimize bakıp satın alabilirsiniz. Tarzınızı konuşturun!

TÜKENDİ
-50%
TÜKENDİ
-25%
TÜKENDİ
-25%
TÜKENDİ
-40%
1 den 39 e 39 (1 sayfa) ürün gösteriliyor