media
01.05.2020

Oje Lekesi Nasıl Çıkar?

Oje biz kadınların el bakımında sürekli olarak kullandığı ürünlerden biridir. Sıklıkla sürülmesi gereken ve sürekli silinen bir madde olduğu için düzenli olarak kullandığımız ürünler arasında olması sebebiyle bazı ufak sakarlıklar yaşanabiliyor. Yanlışlıkla kumaşa veya halıya dökebiliyor hatta en sevdiğimiz kıyafetlere bulaştırabiliyoruz.

Devamı
media
01.05.2020

Bikini Bölgesi Temizliği Nasıl Yapılmalı? Ağdayı Tercih Etmeli miyim?

Kadınların en büyük problemi olan ağda meselesine hoş geldiniz! Hepimizin bildiği gibi sürekli çıkan tüyler baş ağrıtıcı olabiliyor. En meşakkatli olanı ise elbette bikini bölgesi. Her kadının farklı farklı yöntemleri var. Kimimiz ağda yapar, kimimiz jilet kullanır, bazılarımız tüy dökücü krem...

Devamı
media
01.05.2020

Kaş Dökülmesi Neden Olur? Kaşlarımın Dökülmesini Nasıl Engelleyebilirim?

Göz çukuru üzerindeki çıkıntıda kısa kılların oluşturduğu kemerli  çizgi olan kaş, yüz ifademizi belirleyen önemli unsurlardandır.Bazı kişilerde seyrek olan kaş, bazı kişilerde de gürdür.Günümüzde çoğu kişi kuaförlere giderek veya çeşitli tıbbi yöntemler ile, yüz ifadesini etkileyen kaşını şekillendirmeye çalışır.

Devamı
media
28.04.2020

Saç Açıcı Sprey Nedir? Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim? ve Nasıl Kullanmalıyım?

Saç rengini açmak isteyen fakat saçlarının doğallığını kaybetmesinden korkanlardan mısın? Belki de doğal saç açma yöntemlerini bir bir kullandın. Fakat olmadı. Aslında çareler tükenmiş sayılmaz. Artık herkesçe bilinen bir gerçek var o da, renk açıcı sprey. Son zamanların en çok tercih edilen ürünleri arasında. Sebebi ise doğal saç açıcı oluşundan kaynaklanıyor. Yaz mevsiminin gelişiyle daha da artan saç açıcı sprey kullanımı diğer saç açma yöntemlerine göre daha büyük avantajlar sağlıyor. Saçın kademeli olarak açılmasını sağlarken boya gibi saçı yıpratan ve devamlı tekrar eden işlemlere gerek kalmıyor oluşundan dolayı diğer yöntemlere nazaran daha iyi sonuçlar veren bu yöntem denemeye değer. 

Devamı
media
23.04.2020

Yağ Lekesi Nasıl Çıkar? | Farklı Yüzeylerden Yağ Lekelerini Çıkarma Yöntemleri

Yazımızda ipek,sentetik,kadife kumaştan  ,halıya,kıyafetlere , koltuğa bulaşan yağ lekesinden nasıl kurtulacağınızı detaylarıyla anlattık. Ev hanımlarından ve uzman görüşlerinden yararlandık. Ev hanımlarının gün içinde sıkça karşılaştığı sorunlardan birisi yağ lekesidir.Yemek yaparken mutfak fayanslarına, etraftaki mutfak araç gereçlerine sıçrar ve temizlemesi uzun zaman alır. Yağ lekeleri , zeytinyağı , sıvı yağ, salça olabileceği gibi kozmetik ürünlerde olabilir.Bu lekeler sadece mutfakta değil halı,koltuk ve kıyafetlerimizde de karşımıza çıkabilir.

Devamı